Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.10.2018 04:39

​Këto gjëra i ndodhin trupit kur ju hani banane

| 02/01/2018 08:00

Konsumimi i një banane në ditë ndihmon në humbjen e peshës, zvogëlimin e fryrjes dhe rritjen e energjisë.

Këto janë të mirat që sjell konsumimi i përditshëm i bananes sipas nutricionistëve, transmeton KosovaPress.

Ndiheni më të lumtur dhe më të shpejtë

Do të keni më pak ankth dhe stres

Flini më mirë

Ulet problemi me fryrje

Digjni më shpejt kaloritë

Stabilizon sheqerin në gjak

Zvogëlon dëshirën për të ngrënë

Redukton nivelin e kolesterinës së keqe

Përmirëson frymëmarrjen

Do të jeni më të rregullt

Fitoni më tepër energji

Trupi juaj do të luftojë sëmundjet

Përmirëson tensionin, qarkullimin e gjakut dhe shikimin

Ndihmon detoksimin e organizmit 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress