Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 20.07.2018 01:17

​Ja pse nuk duhet përdorur telefonin në tualet

Prishtinë | 13/09/2017 17:57

Përdorimi i shpeshtë i telefonave të mençur është shkaktar i përhapjes së baktereve që përpara janë gjetur vetëm në tualet.

Këto janë disa nga bakteret që mund t’i keni marrë nga tualeti nëse atje e keni marrë telefonin me vete: 

- E. coli

Një studim i London School of Hygiene dhe Tropical Medicine tregon se 16 për qind e telefonave të mençur të testuar kishin baktere E. coli.

-C. diff

Është bakter që shkakton diarre dhe inflamacionin e zorrës së trashë.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress