Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 24.10.2018 04:03

​Gjërat e mrekullueshme që i ndodhin trupit kur pini çaj

Londër | 01/01/2018 21:19

Çaji mund ta ulë rrezikun e sulmit në zemër dhe vdekjes së qelizave të trurit. Mpiksja e gjakut e formuar nga kolesterina dhe trombocitet e gjakut shkakton ndalimin e zemrës dhe shkatërrimin e qelizave të trurit.

Këto janë dobitë që sjell konsumimi i përditshëm i çajit, transmeton KosovaPress:

-Përshpejton metabolizmin

-Shkrin yndyrat në stomak

-Redukton tensionin e lartë të gjakut

-Largon stresin

-Ju ndihmon të flini më mirë

-Redukton dëshirën për të ngrënë

-Fytyra juaj bëhet më e pastër

-Shton përqendrimin

-Përmirëson shëndetin e dhëmbëve

-Zvogëlon nivelin e kolesterinës së keqe

-Balancon sheqerin në gjak

-Parandalon gripin

 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress