Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 13.12.2018 03:40

​Fëmija i parë më 2018 në Kosovë lind djalë

Prishtinë | 01/01/2018 00:04

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, ka lindur fëmija i parë në vitin 2018.

Ai është djalë, që peshon 3.250 kg. Nëna dhe foshnja gëzojnë shëndet të mirë.

Nëna i fëmijës është Fatmire Azemi nga Dumnica e Poshtme, Podujevë, dhe Ajni është fëmija i tretë i saj./KosovaPress/


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress