Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 27.05.2018 07:46

​Boronicat ndihmojnë kujtesën

Prishtinë | 06/12/2017 18:53

Boronica e mbron trurin nga dëmtimi i qelizës që vjen për shkak të veprimit të radikalëve të lira.

Ato gjithashtu zvogëlojnë rrezikun e demencës dhe sëmundjes Alzheimer.

Përveç se ruajnë memorien, ato kanë ndikim pozitiv edhe në shëndetin e zemrës, forcimin e imunitetit dhe eshtrave, si dhe përmirësojnë shikimin natën.

Rekomandohet të konsumohet një grusht boronica çdo ditë, transmeton KosovaPress. 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress