Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 20.07.2018 01:16

​Bishtajoret ua zgjasin jetën

Prishtinë | 13/09/2017 12:07

Bishtajoret janë ushqimet që duhet t’i konsumoni çdo ditë nëse dëshironi të jetoni gjatë.

Konsumimi i rregullt i fasuleve, bizeleve, mashurkave është shumë i dobishëm për shëndetin tuaj pasi që rregullojnë nivelin  e sheqerit në gjak, ulin shanset për diabet, sëmundje të zemrës, probleme të tretjes dhe ndihmon në mbajtjen nën kontroll të masës trupore.

Studimet e fundit kanë treguar se bishtajoret janë të pasura me proteina, magnez, kalcium, zink e plotë vlera tjera ushqyese të cilat do të iu bëjnë të jetoni gjatë dhe shëndetshëm. /KosovaPress/

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress