Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.02.2019 08:16

​10 ushqimet që nuk duhet të konsumohen për të parandaluar kancerin e gjirit

| 11/10/2018 11:15

Muaji tetor në të gjithë botën është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm, trajtimin, si dhe kujdesin paliativ për këtë sëmundje.

Kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm i grave në mbarë botën, si në vendet e zhvilluara dhe vendet në zhvillim.

Për të minimizuar rrezikun e shkaktimit të një sëmundjeje të ngjashme, duhet të filloni të monitoroni dietën tuaj.

Këtu janë ushqimet që duhen shmangur për të parandaluar shfaqjen e tumorit në këtë zonë.Loading...

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress