Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 14.12.2019 06:15

​1 në 50 milionë, kapet karavidhja e rrallë

Uashington | 10/09/2019 17:54

Një peshkatar në Maine të SHBA-së ka kapur një karavidhe të veçantë me dy ngjyra.

Rastet kur karavidhet detare janë me dy ngjyra të tilla janë 1 në 50 milionë.

“Ngjyra e karavidhes ndahet në mes - domethënë pjesërisht e zezë dhe pjesërisht e kuqe. Modeli unik i ngjyrave ka të ngjarë për shkak të një mutacioni të rrallë gjenetik”, tha shkencëtari i peshkimit Matt Thaluhauser.

Kapiteni Daryl Danham, peshkatari që e gjeti në afërsi të Stonington, ka vendosur t’ia dhurojë gjallesën e rrallë Qendrës së Kërkimeve për Peshkim.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress