Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 15.09.2019 07:15

​Shënohet Dita Ndërkombëtare e Infermierisë

Prishtinë | 11/05/2018 07:12

Për nder të Ditës Ndërkombëtare të Infiermerisë, Kolegji Heimerer dhe Instituti i Evropës Juglindore për Politika Shëndetësore dhe Sociale, sot organizojnë Konferencën e Parë Ndërkombëtare të Infermierisë.

Tema e këtij viti do të jetë “Infermieria, zëri që udhëheqë – shëndeti e drejtë njerëzore”. Referuar temës dhe motos qe vendos ICN dhe një organizim i tillë do të shërbejë si një platformë për prezantimin dhe diskutimin e hulumtimeve inovative të bazuara në fakte mbi çështjet që mbizotërojnë në sektorin shëndetësor gjatë viteve të fundit. 

Kjo është një ngjarje vjetore, e cila përfshin një spektër të larmishëm të çështjeve që kanë të bëjnë me shkencat shëndetësore. /KosovaPress/

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress