Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.02.2019 04:26

​Kroacia dhe Anglia kërkojnë finale në vazhdime

Rusi | 11/07/2018 21:50

Në “Luzhniki Stadium” ka përfunduar pa fitues pas 90 minutash, gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Anglezët nuk arritën të ruanin epërsinë të cilën e krijuan qysh në fillim të ndeshjes, duke pësuar gol në pjesën e dytë.

Golin për anglezët e shënoi Tripper, i cili shënoi një gol fantastik kurse rezultatin e vendosi Persic në minutën e 68-të.

Tani mbeten të zhvillohen edhe dy pjesë nga 15 minuta dhe nëse nuk do të ketë fitues as gjatë këtyre minutav ndeshja do të shkoj në penallti./KosovaPres/

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress