Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 01:35

​Rrebelimi në burgun e Nishit, më 1974

| 27/09/2013 09:40

Shkruar nga: Shefqet Ali Dibrani

Të shkruajë njeriu për të burgosurit e ndërgjegjes atdhetare nëpër burgjet serbe e jugosllave është jo vetëm një detyrë, por duhet të jetë edhe një trokitje në ndërgjegjen, sidomos të politikë-bërësve, të cilët duhet ta kuptojnë se për lirinë, pavarësinë dhe Shqipërinë e tërësishme është derdhur gjak, janë bërë sakrifica dhe heroizma mbinjerëzore, siç është në radhë të parë heroizmi i Komandantit Legjendar të UÇK- së Adem Jashari.

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar