Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 24.10.2019 02:54

​Ngjarjet e datës 9 korrik

Prishtinë | 08/07/2019 23:53

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili viziton Klinikën e Oftamologjisë në QKUK. (QKUK, ora 09:00)

Ministri i Financave, Bedri Hamza njëherit dhe udhëheqësja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova hapin takimin lansues për hartimin e Pogramit për reforma në ekonomi 2020-2022. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 10:00) 

Anibar International Animation Festival mban konferencë. (Kinema ABC, ora 11:00) 

Mbahet mbledhja e Komisionit për Buxhet dhe Financa. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 203, ora 11:00) 

Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 303, ora 11:00)  

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj inspekton punimet në rrugën Obiliq-Plemetin-Prilluzhë. (Objekti i Komunës së Obiliqit, ora 11:30)  

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri raporton para Komisionit për Legjislacion dhe Mandate. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 405, or 13:00)

Federata e Karatesë e Kosovës do te mbajë konferencë. (Hotel “Sirius”, ora 14:00)

Shtëpia e Evropës mban debatin “Biseda inspiruese e BE-së me Arta Istrefi Jahja”. (Shtëpia e Evropës, ora 18:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress