Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 29.01.2020 02:01

​Ngjarjet e datës 8 nëntor

Prishtinë | 08/11/2019 00:05

Mbahet punëtoria “Rëndësia e agjendës 2030 dhe përpilimi I politikave publike në përthurje me objektivat e zhvillimit të qëndrueshëm”. (Hotel “Swiss Diamond”, ora 09:30)

Përfundon kampanja “Ushqehu, shijo dhe ndihmo me Buka dhe Schärf” ku 10% e blerjeve të këtyre produkteve në 6 pika të Meridian Express u dedikua për fondacionin humanitar  “Action for Mothers and Children”. (Meridian Express në Arbëri, ora 09:30)

Mbahet konferencën për nder të jetës dhe veprës së Prof. dr. Abdullah Zymberit. (Amfiteatri i Fakultetit Ekonomik të Universitetit "Ukshin Hoti", ora 10:00)

Mbahet ceremonia e nënshkrimit të kontratave për 85% të përfituesve të rinj të granteve start-up. (Biblioteka Kombëtare, ora 11:00)

Zyra Kombëtare e Auditimit mban konferencën “Fuqizimi i mëtejmë i ndikimit të Zyrës Kombëtare të Auditimit në Kosovë”.(Shtëpia e Evropës, ora 11:00)

Mbahet mbledhja e Kryesisë së LDK-së. (Selia e LDK-së, ora 13:00)

Fillon Festivali i Prozës Artistike “Fiction Fest”. (Shtëpia e Evropës, ora 19:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress