Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 26.01.2020 05:14

​​Ngjarjet e datës 8 gusht

Prishtinë | 08/08/2019 00:00

Mbahet protestë nga punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës. (ANP “Adem Jashari”, ora 08:00- 09:00)

Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Rexhep Kadriu, merr pjesë në fillimin e punimeve në rrugën Rahovec – Hamoc – Fortesë. (Në hyrje të Rahovecit në drejtim të Hamocit, ora 10:00)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) mban mbledhjen e radhës. Në rend dite është shqyrtimi i kërkesë për regjistrimin e tri partive të reja. (Objekti i KQZ-së, ora 10:00)

Nisë fushatën vetëdijesuese dhe aksioni për pastrim vullnetar të Komunës së Prizrenit. (Nga objekti i Administratës Komunale, ora 11:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka pret në takim shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Jan Braathu. (Shtëpia e Bardhë, ora 13:30)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress