Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 18.09.2019 08:11

​​Ngjarjet e datës 6 shtator

Prishtinë | 05/09/2019 23:57

Organizohet ceremonia e shënimit të 20-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës. (“White Garden Event”, magjistralja Prishtinë-Ferizaj, ora 10:00)

Bëhet nënshkrimi i Memorandumit të Bashkëpunimit në fushën e regjistrimit të bizneseve në mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. (Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, ora 11:15)

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në konferencën Global Woman Summit, organizuar nga Global Woman Club. (Hotel “Swiss Diamond”, 11:30)

Mbahet manifestimi tradicional “Ora e Tahir Deskut”. (Salla e Kuvendit Komunal të Klinës, ora 13:00)

Në 20-vjetorin e themelimit të Policisë së Kosovës, mbahet ushtrimi nga Njësitë Speciale. (Kampi “Vrella”, ora 13:30)

Mbahet Festivali Rock United, ku bashkohen grupet e muzikës rock dhe fansat me moton “Një për të gjithë, të gjithë për Rock”. (Amfiteatri i Pishinës së Gërmisë, Prishtinë)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress