Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 17.10.2019 11:35

​Ngjarjet e datës 6 korrik

Prishtinë | 05/07/2019 23:56

Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim kongresistin amerikan, Eliot Engel. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 09:00)

(E plotësuar) Në kuadër të Forumit të Bashkë-Investimeve dhe Rrjetëzimit mbahet prezantimi me temën “Çka ofron Prizreni për Investitorë”? (Parku i Inovacionit dhe të Trajnimeve në Prizren, ora 10:00)

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili punimet në Qendrën e Mjekësisë Sportive dhe Klinikës së Mjekësisë Fizikale me Rehabilitim. (QKUK, ora 11:00) 

Organizuar nën patronatin e kryeministrit Ramush Haradinaj, mbahet akademi përkujtimore për dëshmorët Xhemë Bajraktari dhe Azem Gjelaj. (Teatri i Qytetit “Istref Begolli” në Pejë, ora 12:00)

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila dhe nënkryetari Reshat Nurboja mbajnë konferencë. (Zyra e Alternativës, ora 13:00) 

Zhvillohet ceremonia e rivarrimit të dëshmorëve Xhemë Bajraktari dhe Azem Gjelaj. (Varrezat e Martirëve në Pejë, ora 13:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress