Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 22.11.2019 04:44

​Ngjarjet e datës 4 gusht

Prishtinë | 03/08/2019 23:50

Në ditën botërore të binjakëve bëhet parakalimi i prindërve me fëmijët e tyre binjak, trinjak apo me shumë. (Sheshi “Zahir Pajazitit, Prishtinë, ora 11:00)

Mbahen homazhe dhe përkujtohen dëshmorët Ramush Shala, Ilmi Shala dhe Musa Shala. (Fshati Dubovik, Deçan, ora 11:00)

Tubim përkujtimor kushtuar 21 vjetorit të Betejës së Markalleshëve dhe dëshmorëve Mark Lleshi, Prend Lleshi, Kolë Lleshi dhe Memë Lleshi. (Fshati Vraniq, Komuna e Gjakovës, ora 13:00)

Në kuadër të programit special mbi edukimin mediatik  E vërtetë apo e Rremë: e Vërteta në Film, Misioni i OSBE-së në Kosovë shfaq filmi dokumentar “Çka është Demokracia?”. (Dokukino, Prizren, ora 14:00)

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bën homazhe te lapidari dhe merr pjesë në tubimin përkujtimor për dëshmorët Mulla Nusret Hajdari dhe Mehmetali Shukri Behluli. (Shkolla e fshatit Dobërqan , Gjilan, ora 16:00)

Misioni i OSBE-së do të organizojë diskutim me temë “Mediat në Demokraci” që do të fokusohet në keqinformimin, lajmet e rreme dhe propagandën si sfida për demokracinë në epokën digjitale. (Hamamin e Qytetit, Prizren, ora 17:00)

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj viziton Gjilanin. (Teatri i qytetit, Gjilan, ora 17:30)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress