Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 16.11.2019 01:13

​​Ngjarjet e datës 22 qershor

Prishtinë | 21/06/2019 23:52

Mbahet ceremonia solemne e fillimit të garave Republikane të Kreativitetit Kulturor dhe Mendimit Kritik. (Kampusi i Kolegjit AAB, ora 10:00)

Komuna e Prizrenit organizon Panairin e veshjeve tradicionale. (Sheshi “Shatërvan”, ora 10:00)

“Golden Eagle” organizon karnavalin me këngëtar të rinj të muzikës HIP HOP dhe RNB. (Suharekë, ora 17:00) 

Ambasada e Francës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës organizojnë koncert në të cilin do të performojë grupi i njohur nga Franca “Les Coureurs de rempart” dhe emra të njohur të muzikës shqiptare. (Parku i Gërmisë, ora 20:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress