Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 06.12.2019 03:28

​Ngjarjet e datës 11 shtator

Prishtinë | 10/09/2019 23:53

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj bën homazhe dhe merr pjesë në zbulimin e obeliskut kushtuar viktimave të 11 shtatorit 2001 në SHBA. (Oborri i ndërtesës së Qeverisë, ora 08:00)

Shoqata “Miqtë e Amerikës” organizojnë disa aktivitete në nderim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në SHBA. (Sheshi “Bill Clinton”, fillon nga ora 08:10 deri nëora 11:45)

Mbahet ligjëratë 10 minutëshe për aktin terrorist të datës 11 shtator 2011 në SHBA. Ligjërues Agim Rexhepi nga “Miqtë e Amerikës” dhe drejtori i Arsimit të Fushë Kosovës, Islam Shabani. (Shkolla e Mesme “Hivzi Sulejmani”, Fushë Kosovë, ora 09:00)

Aleanca Franceze e Prishtinës organizon Ditën e Dyerve të hapura për të prezantuar aktivitetet e saj.  (Selia e Aleancës Franceze e Prishtinës, nga ora 10:00)

Aleanca Franceze e Prishtinës, mban konferencë për media. (Selia e Aleancës Franceze të Prishtinës, ora 13:00)

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress