Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 13.12.2018 03:34

​Si i përjetojnë ndarjet personat e famshëm

Prishtinë | 01/01/2018 03:31

Katy Perry kurrë nuk dërgon mesazhe për ish të dashurin, Jennifer Aniston qan dhe Khloe është e zënë me punë.

Ata janë vetëm njerëz me gjak dhe mish - të famshmit tregojnë se si ia dalin më mirë me një zemër të thyer.

Ndërprerja e lidhjes nuk është kurrë e lehtë, dhe është edhe më keq nëse e gjithë bota po sheh të gjitha.

Pra, këtu janë disa këshilla nga personat e famshëm se si të merren me një pushim pas ndarjes nga partneri.

Katy Perry: Mos dërgoni mesazhe

Këngëtarja thotë se stërvitja është vetëkontroll dhe gjithmonë mendon thellësisht nëse do të dërgojë një mesazh apo jo.

“Shpesh shkruaj një mesazh dhe shkoj të fle pa e dërguar. Në mbrëmje di të jem shumë emocionale, dhe kur e shikoj në mëngjes këtë mesazh, jam shumë e kënaqur që nuk e kam dërguar. Unë mund të mbijetoj një ditë tjetër pa të," tha Katy.

Rihanna: Ndrysho perspektivën

Në porosinë në Twitter, të cilën ia dërgoi një fansi, këngëtarja shkroi se si gjërat duhet të shihen në anën tjetër.

“Besoj se zemra e thyer është një dhuratë që keni fituar. Qani nëse keni nevojë, por kjo nuk do të zgjasë përgjithmonë. Ju gjeni dashuri përsëri dhe do të jetë edhe më e bukur se më parë. Në ndërkohë, gëzojnë veten," ka shkruar ajo.

 Taylor Swift: Blloko dhe injoroni

Taylor ka shumë përvojë në shkëputjen e lidhjeve. Kjo është arsyeja pse këshillat e saj duhet të merren seriozisht.

“Është shumë e vështirë për të folur për dikë në kohën e shkuar, kur ai ishte i pranishëm tuaj dhe të ardhmen. Por, mendoj se për të gjitha ato që tha ai, ju do të kuptoni se është koha për të përfituar nga opsioni për të bllokuar kontaktin në telefonin tuaj. Nëse ju hyni në të njëjtat qarqe, nuk do t'i jepni atij një shans për t’ju lënduar. Nuk ka asgjë të keqe duke shmangur njerëzit që ju kanë lënduar. Mbroni veten ", ka shkruar Taylor në Instagram.

Khloe Kardashian: Merruni me punë ose gjeni një hobi

Ajo u ka shpjeguar fansave se gjëja më e rëndësishme nuk është të mendosh për ish-të dashurin dhe ndarjen, transmeton KosovaPress.

“Nëse jeni të zënë me punë, do të mendoni më pak për diçka. Duhet qenë produktiv. Duke u përpjekur për të gjetur një hobi dhe të zënë vazhdimisht me diçka pozitive. Rrethojeni veten me miq dhe familje, ata do të heqin mendimet nga ish- i dashuri," tha ajo.

Justin Bieber: Fokusoni veten

Këngëtari i ri ka pasur një marrëdhënie të gjatë me Selena Gomez, kur të dy ishin pothuajse të mitur. Një herë ishin ndarë, ndërsa tash janë serish së bashku, por janë pak më të mençur.

“Kënaqeshim aq shumë me njëri-tjetrin dhe kemi humbur. Asgjë dhe askush tjetër nuk ishte e rëndësishme. Dhe kur aq shumë mbështetet në një person tjetër, ai nuk do të zhgënjej, ajo është e pashmangshme. Së shpejti ju nuk keni identitetin tuaj, dhe kjo është shumë e keqe”, thotë Justin.

Jennifer Aniston: Mos keni turp nga ndjenjat tuaja

Aktorja thotë se nuk është e kënaqur pasi e gjithë bota po e përcjell jetën e saj të dashurisë, por ka mënyra për të kapërcyer ndarjen.

“Ekzistojnë shumë faza të pikëllimit. Është shumë e trishtuar kur diçka përfundon. Kur ju përpiqeni për të shmangur dhimbjen, keni krijuar edhe më shumë. Jam njeri, kam ndjenja", thotë Jenn.

Selena Gomez: Mbështetuni në miq

Ajo dhe Taylor Swift janë miqtë më të mirë, kështu që ato ndihmuan njëra-tjetrën në muzikë.

“Kemi bërë listat, kryesisht me muzikë që fuqizon vajzat. Sigurohuni që ju të merrni atje 'Since U Been Gone' i 'Walk Away' Kelly Clarkson, 'Battler' Colbie Caillat, 'Hot'n'Cold' Katy Perry... Ne këndojmë e kërcejmë së bashku,"zbuloi Selena.

Robert Pattinson: Qetësohu

Aktori i ri jep një këshillë shumë të thjeshtë për të gjithë pas tejkalimit të ndarjes me Kristen Stewart.

“Jemi të rinj, është plotësisht normale. Sinqerisht, kush brengoset?”, thotë Robert.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress