Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.10.2018 02:38

​Shqipëria ndër vendet më tërheqëse për amerikanët

Uashington | 31/12/2017 21:05

Ndonëse tashmë ka destinacione që kanë qenë të njohura për turistët amerikanë për dekada, ata që duan të zgjerojnë aspektet e tyre në Evropë do të zgjedhin Shqipërinë, Malin e Zi dhe Serbinë, parashikojnë agjencitë e udhëtimit në këtë vend.

Johnny Bealbi, themeluesi i Wild Frontiers, një agjenci e specializuar për udhëtime të tilla, kujton se pas luftës Ballkani zhvilloi turizëm të heshtur. 

“Nga lufta tragjike në fund të viteve 1990, Ballkani u zhvillua në heshtje si destinacion opsional për ata që po kërkojnë një perlë të fshehur në Evropë”, thotë ai, shkruan USA Today. 

Sipas tij, vendet e Ballkanit janë mjaft të pazbuluara midis turistëve amerikanë dhe për shkak të bukurisë së tyre natyrore dhe qasjes, ata me siguri do të bëhen pjesë e “rrjedhës së përgjithshme” evropiane, transmeton KosovaPress.

 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress