Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.10.2019 08:12

​Shamani niset për të dëbuar djallin nga Putini - arrestohet nga policia

Moskë | 19/09/2019 14:53

Një shaman siberian, i cili ka ecur në rrugën e gjatë për në Moskë për të ndjekur djallin nga presidenti Vladimir Putin, është arrestuar nga policia ruse.

Policia e Buryatia, një republikë ruse në Siberinë lindore, njoftoi se të enjten  arrestoi shamanin Alexander Gabishev në një autostradë afër Liqenit të Baikal. Ai u kthye në vendlindjen e tij Yakutia, ku kërkohet për krimin, shtoi policia.

Alexander Gabishev u nis këmbë nëpër vendin më të madh në botë në mars dhe planifikon të arrinte në Moskë në 2021. Dëshira e tij ishte që të dëbonte djallin nga Putini sapo të vinte në kryeqytet.

Alexei Navalny, kundërshtari kryesor i Kremlinit, ka bërë shaka ditët e fundit me reagimin e autoriteteve.

"Putin është i frikësuar, duke u dridhur dhe duke bërtitur ‘Zoti im, ma shpëto atë shaman. Po sikur të ma dëbojë me të vërtetë djallin jashtë?,’" tha ai.

Ndryshe, shamanizmi është një praktikë që përfshin një praktikues që arrin gjendje të ndryshuar të vetëdijes, në mënyrë që të perceptojnë dhe bashkëveprojnë me atë që ata besojnë se janë një botë shpirtërore dhe të kanalizojnë këto energji transcendenciale në këtë botë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress