Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 11.12.2018 12:15

​Protestë kundër abuzimit seksual në Hollywood

| 13/11/2017 09:41

Qindra protestues u mblodhën dje në Hollywood në një marsh të organizuar në mbështetje të viktimave të sulmeve dhe ngacmimeve seksuale të frymëzuara nga fushata #MeToo në mediave sociale.

Marshi vjen pas akuzave për sulme dhe ngacmime seksuale  kundër figurave publike nga manjati i filmit Harvey Weinstein.

Protestuesit kanë filluar marshimin në Bulevardin e Hollywoodit duke ecur përgjatë "Walk of Fame" drejt selisë qendrore të CNN.

Në këtë marsh dominuan më shumë gra, por u përkrah edhe nga meshkuj.

Tara McNamarra, 21 vjeç, nga Los Anxhelos, tha për agjencinë e lajmeve Reuters se më në fund e ndjen se pas shumë vitesh po merren  seriozisht sulmet dhe abuzimi seksual.

"Unë kam qenë sulmuar seksualisht shumë herë gjatë gjithë jetës time," tha ajo. "Kjo më ka prekur në çdo aspekt të jetës sime", shtoi ajo, transmeton KosovaPress.


Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress