Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.03.2019 07:58

​Njerëzit inteligjentë nuk e bëjnë këtë në marrëdhënie

Londër | 08/11/2018 15:35

Lidhja nuk është e lehtë për t’u ruajtur dhe ju duhet të keni inteligjencë emocionale.

Ja çfarë njerëzit inteligjentë nuk e bëjnë në një lidhje, transmeton KosovaPress:

1. Nuk analizojnë çdo detaj

Kjo nuk do t’ju çojë kudo dhe vetëm ju shteron së bashku me partnerin tuaj. Njerëzit inteligjentë nuk e kalojnë kohën e tyre në analiza të hollësishme.

2. Ata nuk e konsiderojnë që partneri do t'i plotësojë

Së pari, ne duhet ta duam veten dhe të jemi të lumtur me veten në mënyrë që të jemi të lumtur me njerëzit e tjerë. Ne nuk mund të gjejmë atë që nuk e mbajmë në asnjë vend tjetër.

3. Mos fyeni një partner

Dashuria është respekt dhe ata e dinë atë.

4. Ata nuk ndalojnë të bëjnë biseda të ndershme

Komunikimet cilësore janë themeli i një marrëdhënieje të suksesshme.

5. Nuk duan të ndryshojnë partnerin e tyre

Ata gjithashtu e pranojnë atë me virtyte dhe defekte.

6. Nuk lejojnë të preken nga e kaluara

Ata janë të vetëdijshëm se kanë një partner të tanishëm dhe jo një ish. Mos e krahasoni atë të ri me ish.

7. Nuk rrinë në marrëdhënie jo të shëndosha

Dinë ta vënë pikën në atë që nuk çon në asgjë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress