Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.02.2019 04:20

​Një gjë që asnjëherë s’duhet ta bëni në zyrë

Prishtinë | 11/07/2018 07:35

Të gjithë tashmë kalojnë një pjesë të madhe të ditës së tyre, në ambientet e punës. Natyrisht që ka shumë rëndësi që të krijoni një ambient të shëndetshëm të punës.

Kësaj radhe do të ju njoftojmë me një gabim që asnjëherë nuk është i lejueshëm për ta bërë në zyrë.

Mos bëni biseda dramatike, personale

Keni ndjenja dhe gjëra personale, kjo është e kuptueshme. Mirëpo, kjo nuk do të thotë se të gjithë duhet të dëgjojnë bisedat, problemet apo gjërat e juaja personale. Mbani lidhjet e juaja jashtë ambientit të zyrës, bisedoni aty ku të tjerët nuk mund të ju dëgjojnë. Ose, edhe më mirë, ruani ato biseda për në shtëpi, përcjell KosovaPress.

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress