Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 20.03.2019 11:28

​Niset të plaçkitë fëmijët, por ... (Video)

Sao Paolo | 14/05/2018 18:13

Kamerat e vëzhgimit para një shkolle private në Sao Paulo kapur momentin dramatik kur një person i armatosur u përpoq të plaçkitë fëmijët dhe familjet e tyre, të cilët po qëndronin aty pranë.

Megjithatë, kjo u pengua nga një nënë që doli të ishte një polic jo-zyrtar. Ajo nxori shpejt armën e saj dhe gjuajti tri plumba.

Sulmuesi ra në dysheme dhe qëlloi dy herë, dhe më pas u dorëzua.

Policja, nënë e dy fëmijëve, është quajtur një hero për guximin e saj, e cila është arsyeja pse ajo u nderua nga guvernatori i Sao Paulos, Marcio Frank në një ceremoni të veçantë, transmeton KosovaPress.Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress