Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.02.2019 11:52

​Në Greqi zbulohet eksponati më i vjetër i poemës Odiseja

Athinë | 10/07/2018 17:42

Arkeologët në Greqi kanë gjetur eksponatin më të vjetër të poemës epike të Homerit, "Odiseja".

Ekipi i hulumtuesve grekë dhe gjermanë gjetën pjesë të poemës në një pllakë në Olimpin antik, në Peloponez, njoftoi sot Ministria e Kulturës së Greqisë.

Loading...
 
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress