Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 24.08.2019 07:52

​Ndikimi i lodrave te fëmijët

Prishtinë | 11/06/2019 13:25

Vrapimi në shi, eksplorimi në natyrë, hedhja në tokë gjatë lojës mund të ju duket jo e mirë, por të gjitha këto ndihmojnë për një fëmijëri të lirë e të lumtur.

Natyra ka një ndikim pozitiv në zhvillimin psikologjik, fizik dhe social të fëmijës.

Çdo herë mjediset natyrore kanë qenë pikë takime të rëndësishme ku fëmijët argëtoheshin përmes lojës. 

Për të mësuar më shumë rreth kësaj çështje ndiqni storien e radhës nga ‘Foleja’.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress