Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 17.11.2018 02:22

​Mban dorën ngritur që 40 vjet, ja pse (Video)

Nju Delhi | 06/12/2017 17:22

Amar Bharati nga India mban dorën e djathtë ngritur për më shumë se dyzet vjet, transmeton KosovaPress.

Ai braktisi jetën e kësaj bote, të rehatshme dhe të përditshme, për t'ia përkushtuar veten zotit hindu, Shiva.

Muskujt në dorën e tij ishin plotësisht të atrofizuar dhe thonjtë e tij ishin të mëdhenj dhe të përdredhur.

Sidoqoftë, vepra e tij u bë simbol i fesë së vërtetë, kështu edhe murgjit e tjerë hindu e shikojnë atë.

Bharati thekson se pozita e duarve të tij është një përshëndetje e vazhdueshme dhe se ai e ka bërë atë për hir të paqes në botë.

Ai thekson se një krah i ngritur do të thotë një protestë kundër dhunës.

Shiva është njëra nga tri perënditë kryesore në Indi, së bashku me Brama dhe Vishna. 


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress