Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 22.01.2020 01:41

​Majmuni vret me gur një fëmijë katër muajsh

Nju Delhi | 05/11/2019 18:15

Një fëmijë katër muajsh u vra në Indi kur një majmun hodhi një gur në të.

Djali ishte me prindërit në shtëpinë e tyre në veri të Indisë kur një majmun kapi një guri në tarracë, e hodhi atë te djali dhe e plagosi rëndë, thanë autoritetet.

Foshnja u dërgua në një spital, ku mjekët konstatuan vdekjen e tij, raportoi NDTV.

Aksidenti ndodhi në Muzafarnagar në shtetin më të madh të Indisë, Uttar Pradesh.

Majmunët sulmojnë shpesh fëmijë dhe të rritur në Indi, transmeton KosovaPress.

Kështu që në maj të këtij viti, një majmun vrau një burrë 60-vjeç dhe plagosi nëntë të tjerë.

Tetorin e kaluar, një majmun vrau një djalë 12-vjeçar, në një periferi të Agra. Disa muaj më vonë, një grup majmunësh sulmuan dy turistë në Taj Mahal.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress