Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 22.01.2020 07:45

​Kapen hajnat e shtëpive, bënin foto me pasurinë e plaçkitur

Londër | 02/10/2019 13:35

Anëtarët e një bande grabitësish bënin foto në rrjete shoqërore me paratë që kishin fituar pas grabitjes së më shumë se 400 banesave nëpër Britani.

Një prej tyre është Florina Spiru, e cila kryente procesin e pastrimit të parave. Ajo ka postuar foto ku i gjithë shtrati është mbuluar me kartëmonedha.

Spiru bënte foto edhe me bashkëshortin e saj, Zaharia, të mbuluar me stoli floriri dhe BMW të shtrenjta.

Kriminelët e ardhur nga Rumania janë kapur nga kamerat e sigurisë duke përdorur çarçafë për të zbritur nga dritaret e shtëpive.

Grupi i organizuar është arrestuar, dhe banesat e tyre  pas kontrollit janë konsideruar nga policët si “Shpella e Aladinit”, plot me sende të vlefshme e stoli që i kishin vjedhur./tch


Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress