Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 27.05.2018 05:22

​Jay Z dhe Beyonce bashkërisht kanë më shumë se një miliard dollarë

Los Anxhelos | 17/05/2017 19:53

Çifti bashkëshortor Jay Z dhe Beyonce bashkërisht kanë mbi një miliard dollarë, shkruan të mërkurën revista Forbes. Revista vlerëson se Jay Z ka 810 milionë dollarë dhe këngëtarja Beyonce ka 350 milionë dollarë, transmeton KosovaPress.

Pjesa më e madhe e pasurisë së Jay Z vjen nga kompania e tij Roc Nation. Të dy kanë edhe një pjesë të rëndësishme të aksioneve në shërbimin striming Tidal. Jay Z me kompaninë Live Nation si partner për koncerte ka nënshkruar kontratë dhjetëvjeçare, e cila sipas pohimeve të Variety vlen 200 milionë dollarë.

Çifti bashkëshortor ka vajzën pesëvjeçare, ndërsa Beyonce është shtatzënë dhe pret binjakë.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress