Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 13.11.2018 10:14

​Ed Sheeran, këngëtari më i dëgjuar për 2017

Londër | 06/12/2017 13:38

Platforma për muzikën online ”Spotify” ka thënë se Ed Sheeran është këngëtari më i dëgjuar pasi pati 6.3 miliardë transmetime në vitin 2017.

Ai po ashtu pati edhe albumin më të suksesshëm të vitit, “Divide” me 3.1 miliardë transmetime dhe top-këngën “Shape of You” me 1.4 miliardë transmetime.

“Spotify” thotë se pati rritje të zhanrit hip-hop për 74 për qind në vitin e shkuar, ndërsa muzika latine kërceu për 110 për qind. 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress