Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 25.08.2019 07:15

​E torturojnë të burgosurin me gjarpër - video

Xhakartë | 10/02/2019 23:15

Policia indoneziane ka pranuar se anëtarët e saj terrorizuan një pjesëtarë të komunitetit papuian me gjarpër të gjallë pasi në internet është përhapur videoja që tregon se si një njeri ulërit nga frika derisa hetuesit e tij qeshin.

Edhe pse policia kërkoi falje, ajo u përpoq për të justifikuar sjelljen e anëtarëve të saj, duke deklaruar se gjarpri nuk ishte helmues dhe se hetuesit nuk kanë dashur ta rrahin njeriun e dyshuar për vjedhje.

Policia tha se anëtarët e saj që morën pjesë në incident u dërguan në trajnime etike dhe u transferuan në vende të tjera.

Anëtarja e të drejtave të njeriut Veronica Koman tha sot se metoda e marrjes në pyetje të njeriut nga komuniteti papuian përfaqëson torturë dhe shkelje ligjore, transmeton KosovaPress.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress