Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 17.12.2018 07:26

​Dua Lipa ‘këngëtarja më e mirë e re’ në MTV EMA

| 12/11/2017 22:57

Dua Lipa është shpallur ‘Këngëtarja më mirë e re’ në eventin prestigjioz të MTV European Music Awards.

Këngëtarja kosovare, këtë vit ka publikuar albumin e saj të parë, ndërsa hiti

 “New Rules” ka arritur më shumë se gjysmëmiliard klikime.

Vlen të theksohet se në ceremoninë MTV EMA, dy kosovare kanë marrë vëmendjen maksimale.

Ishte Rita Ora ajo që ka moderuar këtë event dhe Dua Lipa e cila rrëmbeu këtë çmim mjaft të rëndësishëm, ani pse nuk ishte prezente në event. /KosovaPress/

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress