Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.02.2019 08:14

​Dhëndri hero, la nusen në ditën e dasmës për të shpëtuar një adoleshent nga mbytja

Alabama | 09/08/2018 21:07

Thonë se jo të gjithë heronjtë veshin kapele. Dhe kapele nuk pati buri që u bë hero gjatë ditës së sotme në Alabama.

Ai pati një tufë dasmorësh pas vetes dhe nusen me të cilën po bënte fotografitë e dasmës pranë plazhit. Kur vendosi ta lë nusen në ditën e dasmës dhe të bëjë një akt heroik.

Zac Edwards, 37 vjeç, po paraqiste për fotografi me nusen e tij të re Cindy Edwards, 32 vjeç, në plazh në Alabama të SHBA-së, kur një grua bërtiste duke parë një adoleshent teksa mbytej në ujë.

Edwards u mbështet nga nusja e tij e re Cindy, e cili i kërkoi atij që të hidhet drejt në det në pantallonat e dasmës së tij për të shpejtuar përpjekjen e shpëtimit.

Duke folur për Fox 10, ajo tha: “Një zonjë kishte ardhur tek ne dhe tha se djali është atje duke luftuar për jetë. Ai nuk mund të kthehet, ai ka një kohë të vështirë. Dhe ai shkoi për të filluar të heqë këmishën e tij dhe unë I thashë  'jo nuk keni kohë’”.

Adoleshenti ishte në vështirësi, pasi  u morr ngre rrymat e forta detare. Zac arriti ta shpëtojë adoleshentin. /KosovaPress/Loading...

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress