Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 21.09.2018 02:52

​Demi Lovato: Çdo ditë isha e droguar dhe e dehur

Los Anxhelos | 11/10/2017 20:52

“Unë isha e dehur dhe e droguar çdo ditë. Ishte shumë e vështirë të punohej me mua”.

Në dokumentarin e saj të ri, këngëtarja flet për periudhën kur ajo ishte e varur nga alkooli dhe droga.

Demi Lovato (25) kohët e fundit bëri një dokumentar të shkurtër rreth periudhës më të keqe të jetës së saj, në të cilën ajo ishte e varur nga droga dhe alkooli, transmeton KosovaPress.

“Një fazë zgjati dy muaj, kur unë drogohesha dhe dehesha çdo ditë. Nuk ishte e lehtë të punohej me mua atëherë”, tha Demi.

Kjo kishte ndodhur para më shumë se shtatë vjetësh. Këngëtarja tani thotë se është e matur tash e pesë vjet.

Incidenti më i madh ndodhi në vitin 2010 kur ajo goditi një nga kërcimtarët e saj gjatë një fluturimi privat në Peru. Pas kësaj ajo aplikoi për trajtim për “probleme emocionale dhe fizike”.

“Demi ishte në rrugën e vetëvrasjes”, thotë bashkëpunëtori i saj.

Edhe pse thotë se është e vështirë të flasë për atë periudhë, Lovato dëshiron të ndajë gjithçka me fansat e saj.

“Isha shumë nervoze para kësaj interviste. Nuk e di se çfarë njerëzit do të mendojnë për çdo gjë. Por, e vetmja që mund të bëj, është të jem e sinqertë dhe gjithmonë do të përpiqem të jem e tillë”, ka thënë Demi.

Ajo tashmë është kthyer me sukses në skenën muzikore. Premiera e filmit “Simply Complicated” do të shfaqet në YouTube, më 17 tetor, ndërsa Demi do të flasë edhe për orientimin e saj seksual. Ajo ka thënë disa herë se është biseksuale, por thotë se “askujt nuk i detyrohet për justifikime” dhe se është krenare për këtë.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress