Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 21.10.2018 04:55

​De Niro: Trump është idiot dhe budalla

Los Anxhelos | 10/01/2018 16:40

Aktori legjendar Robert De Niro serish ka ofenduar presidentin e SHBA-së Donald Trump gjatë fjalimit në ndarjen e shpërblimeve të komitetit nacional për recensimin e filmave në Nju Jork.

De Niro, i cili është kritik i ashpër i Trump, nuk përtoi ta quajë serish shefin e shtetit budalla dhe idiot.

Këtë e bëri në momentin e ndarjes së shpërblimit për aktoren Meryl Streep, transmeton KosovaPress.

De Niro ka kritikuar hapur politikën aktuale të Trump derisa po fliste për filmin më të ri të Meryl Streep, ku temë kryesore është publikimi i teksteve për Pentagonin gjatë kohës së luftës në Vietnam.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress