Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 17.08.2019 04:32

​​Cili është çelësi i lidhjes së suksesshme?

Prishtinë | 13/05/2019 13:20

Nëse jeni në një marrëdhënie të gjatë, ju keni vënë re tashmë se shumë gjëra ndryshojnë, dhe disa mbeten krejtësisht të njëjta. Disa çifte hyjnë në rutinë toksike, ndërsa të tjerët ndihmojnë njëri-tjetrin të zhvillohen në versionin më të mirë të vetvetes.

Çiftet që duan të mbijetojnë dhe të mbajnë një marrëdhënie të shëndetshme dhe funksionale, rregullisht inkurajojnë njëri-tjetrin që të kenë një kontakt jetik. Shumë çifte këtu bëjnë një gabim, duke menduar se duhet të kalojnë shumë kohë me partnerin e tyre dhe të përqendrohen në të.

Kur çiftet mbështeten shumë mbi njëri-tjetrin, atëherë ata zvogëlojnë rrethin e njerëzve rreth vetes dhe krijojnë një problem duke kërkuar nga njëri-tjetri për të përmbushur të gjitha nevojat që kanë.

Çiftet duhet të përqendrohen në nxitjen e njëri-tjetrit për të mbajtur marrëdhënie, punë dhe jashtë jetës për të pasur një marrëdhënie më të mirë me njëri-tjetrin, transmeton KosovaPress.

Çiftet e shëndetshme kanë zakon të zgjidhin problemet menjëherë dhe pa hyrë në detaje nuk lejojnë që zemërimi të mblidhet rreth tyre.

Çiftet e suksesshme gjithashtu e dinë se është e rëndësishme që të gjithë të shkojnë në një udhëtim, të shpikin diçka, të provojnë një pozitë të re seksi, të bëjnë punë vullnetare ose të shkojnë në një restorant të ri. Të gjitha këto gjëra të vogla janë ajo që e mban lidhjen të suksesshme.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress