Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 18.08.2019 05:49

​Çfarë e përmirëson jetën seksuale, por që s’ka të bëjë me seksin?

Prishtinë | 12/02/2019 12:12

Megjithëse e duam hapësirën e pastër dhe ndjenjën se ne më në fund i heqim qafe papastërtitë në shtëpi, është e vërtetë që nganjëherë ne thjesht nuk kemi vullnet për të pastruar dhe ne do të dëshironim të pushonim me film apo muzikë.

Megjithatë, hulumtimet e fundit tregojnë se pastrimi i përbashkët mund të afrojë partnerët.

Edhe pse më pak se një e treta e çifteve të studiuara ishin po aq të përgjegjshme për të bërë punë në shtëpi, ata ishin çifte të cilët, ndryshe nga ato të dekadave të mëparshme, ishin më të kënaqur me jetën e tyre martesore dhe seksuale.

Megjithatë, duket se ekspertët kanë ardhur në disa njohuri interesante të gjinive. Sipas studimit, meshkujt konsiderojnë se blerja me një partner jetësor është një mënyrë e shkëlqyer për t'u afruar, ndërsa gratë i pëlqejnë të lajnë enët e tyre me partnerët e tyre, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress