Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 04:34

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci (Drejtpërdrejt)

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci.

Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të shkrira në bronz.  Manifestimi po mbahet në sheshin “Fehmi Lladrovci” në Drenas.

Në manifestim po marrin pjesë krerët e shtetit.

Fehmi Lladrovci dhe Xhevë Krasniqi-Lladrovci, të cilët ishin bashkëshortë, rënë heroikisht gjatë luftimeve me armikun më 22 shtator të vitit 1998 në malet e Qyqavicës. /KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën