Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 26.06.2019 04:43

Vazhdon shqyrtimi i programit të Qeverisë 2017-2021 (Drejtpërdrejt)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po vazhdojnë seancën plenare ku po shqyrtohet programi i Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021.

Gjatë ditës ky program u paraqit para deputetëve nga kryeministri Haradinaj, i cili tha se fokusohet në sundimin e ligjit, zhvillimin ekonomik, si dhe në integrimet euroatlantike.

Ndërsa, u kritikua nga opozita se pasi nuk specifikohet  se si do të realizohet./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën