Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 17.07.2019 03:30

Vazhdon seanca plenare (Drejtpërdrejt)

Kuvendi i Kosovës po vazhdon seancën e cila është ndërprerë dje pasi pozita lëshoi seancën në shenjë proteste për raportimet e mediave se gjyqtarë të EULEX-it kanë manipuluar me prova dhe kanë fyer ish-komandantët e UÇK-së gjatë proceseve gjyqësore.

Fillimisht ishin deputetët e Grupit Parlamentar të PDK-së, kanë lëshuar seancën si shenjë proteste, pastaj edhe opozita ndërpreu seancën për shkak të mungesës së kabinetit qeveritar.

Përndryshe sot është paraparë një rend dite me 23 pika, ku ndër të tjera është shqyrtimi i projektligjit për Prishtinën, si dhe projektligji për ndryshimin e ligjit për Presidentin./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën