Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 21.08.2019 11:16

Vazhdon seanca për rishikimin e buxhetit (Drejtpërdrejt)

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sërish ku do të vazhdojë seancën plenare.

Ne seancën e djeshme deputetët e Kuvendit kanë votuar kundër rishikimit të buxhetit. 

As pas disa orë debati me akuza e kundërakuza, deputetët e Kuvendit nuk kanë arritur të miratojnë në lexim të parë, Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2017. 

Edhe pse kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli e hodhi dy herë në votim, Projektligji nuk mori me shumë se 60 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. 

Si pasojë e kësaj, Veseli ndërpreu seancën për ta vazhduar sot.

Ngjarjet live në të kaluarën