Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.10.2018 02:38

Tryeza “Cilësia e ajrit në Kosovë, sfidat dhe veprimet” (Drejtpërdrejt)

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor po mban tryezën me temë “Cilësia e ajrit në Kosovë, sfidat dhe veprimet”, në kuadër të zbatimit të planit të masave për përmirësimin e cilësisë së ajrit në Kosovë.

Në këtë tryezë do të marrin pjesë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ministrat  Valdrin Lluka, Uran  Ismajli, Bajram  Hasani, Pal  Lekaj, Donatorë, OJQ etj.

Në kuadër të tryezës do të prezantohet plani i aktiviteteve për përmirësimin e cilësisë së ajrit vjeshtë-dimër 2017-2018, dhe do të diskutohet mbi rolin dhe angazhimin e institucioneve dhe të organizatave tjera në përmirësimin e cilësisë së ajrit. /KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën