Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 18.07.2019 02:06

Shënohet Dita Botërore e të Moshuarve (Drejtpërdrejt)

Shënohet Dita Ndërkombëtare të Personave të Moshuar – 1 Tetori, që sivjet mbahet nën moton “Në mbrojtje të të drejtave njerëzore të të moshuarve".

Me këtë rast do të bëhet edhe prezentimi  i broshurës “Shëndeti dhe moshimi", si dhe do të bëhet promovimi i vaksinimit sezonal kundër gripit, duke vaksinuar të moshuarit pjesëmarrës. 

Ngjarjet live në të kaluarën