Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 24.04.2019 12:54

Shënohet 110 vjetori i Kongresit të Manastirit (Drejtpërdrejt)

Në Shkup po mbahet ceremonia e 110 vjetorit të Kongresit të Manastirit ku edhe u vunë themelet e Alfabetit shqip.

Në këtë ceremoni përveç zyrtarëve të lartë nga Maqedonia po merr pjesë edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë Ilir Meta./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën