Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 23.05.2019 02:10

Seancë solemne për Epopenë e UÇK-së (Drejtpërdrejt)

Kuvendi i Kosovës mban seancë solemne për shënimin e 21 vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Epopeja e UÇK-së kishte filluar më 5, 6 dhe 7 mars ku kishte rënë heroikisht komandanti legjendar Adem Jashari dhe familja e tij./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën