Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 18.07.2019 02:09

Seanca për ekipin negociator (Drejtpërdrejt)

​Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, e cila po mbahet me kërkesë të kryeministrit Ramush Haradinaj për ta shqyrtuar propozim-vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për emërimin e ekipit negociator për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë.

PSD ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në seancë, pasi vlerësojnë se çdo diskutim duhet të bëhet në seancën e paraparë të mbahej në ora 10:00, që është thirrur me kërkesë të opozitës./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën