Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 20.05.2019 01:52

Seanca e raportimeve dhe debateve (Drejtpërdrejt)

Ka filluar senaca plenare e Kuvendit të Kosoëvs, në të cilën do të paraqiten në interpelancë kryeministri Isa Mustafa dhe ministri Blerand Stavileci.

Pas deklarimeve jashtë rendit të ditës dhe pyetjeve parlamentare, do të ketë debat për mos zbatimi e rekomandimeve të Avokatit të Popullit nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës, si dhe debat për shkeljen e të drejtave të punëtorëve në Kosovë./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën